Κολομβία: Μαχαίρι χτύπησε ποδοσφαιριστή που πήγε να εκτελέσει κόρνερ

Σοκαριστική εικόνα σε επαγγελματικό ποδοσφαιρικό αγώνα στην Κολομβία, ακόμα πιο σοκαριστική η αντίδραση του παίκτη.

Ένα ακόμα τραγικό περιστατικό βίας έλαβε χώρα σε γήπεδο στην Κολομβία.

Στο παιχνίδι της Ατλέτικο Νασιονάλ με την Ινδεπενδιέντε Μεντεγίν ένα μαχαίρι εκτοξεύτηκε από την εξέδρα και πέτυχε τον στόχο του... Δηλαδή τον ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων Πάμπλο Τσεπελίνι.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ το σκορ ήταν στο 2-2, ο Τσεπελίνι πήγε να εκτελέσει κόρνερ και δέχθηκε ένα αντικείμενο.

Επρόκειτο για ένα μαχαίρι, το οποίο ευτυχώς δεν τον βρήκε από την πλευρά της λεπίδας, με αποτέλεσμα να του προκαλέσει ένα ελαφρύ τραύμα.

Ο αγώνας διεκόπη προσωρινά λόγω του συμβάντος, αλλά συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε κανονικά από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Ακόμα πιο σοκαριστική είναι η δήλωση του ποδοσφαιριστή, που θεώρησε... συνηθισμένο αυτό το περιστατικό.

«Έχω ένα πρήξιμο στο κεφάλι, πονάω λίγο και είχα λίγη αιμορραγία, αλλά δεν επρόκειτο για κάτι πολύ σοβαρότερο, που θα απαιτούσε ράμματα. Μην ανησυχείτε, συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο», είπε ο Τσεπελίνι μετά το παιχνίδι.