Το ΠΑΣΟΚ πήρε 40,68% στις εκλογές του εργατοϋπαλληλικού κέντρου Θεσσαλονίκης
Χθες ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εκλογής του νέου διοικητικού συμβουλίου του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Θεσσαλονίκης. Η ψηφοφορία έγινε στην αίθουσα «Θεοδώρα» του ξενοδοχείου «Καψής».
![Το ΠΑΣΟΚ πήρε 40,68% στις εκλογές του εργατοϋπαλληλικού κέντρου Θεσσαλονίκης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2018/11/12/pasok.jpg?t=NQVtFE3gDaQbxPdfsWPniA)
Η ΠΑΣΚΕ, λοιπόν, συγκέντρωσε το 40,68 % της προτίμησης των αντιπροσώπων των εργαζομένων της Θεσσαλονίκης. Το ΠΑΣΟΚ είναι εδώ, ενωμένο δυνατό. Το ίδιο και η νοοτροπία ΠΑΣΟΚ απ’ ότι φαίνεται. Για την ιστορία να αναφέρω ότι στις εκλογές του ΕΚΘ προσήλθαν και ψήφισαν 382 αντιπρόσωποι εργαζομένων. Η παράταξη που υποστηρίζεται από το ΚΚΕ πήρε 23,88 %, ενώ η συνδικαλιστική παράταξη της Νέας Δημοκρατίας συγκέντρωσε 17,84 %. Οι αντιπρόσωποι των εργαζομένων που πρόσκεινται στον ΣΥΡΙΖΑ δεν ξεπέρασαν το 1%.
Σε πολλούς τα αποτελέσματα προκαλούν έκπληξη. «Υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ» αναρωτιούνται. Η κάλπη έδειξε τον νικητή και αμφιβολίες δεν χωρούν. Εκτός κι αν ασχοληθεί εισαγγελέας με τις καταγγελίες της παράταξης του ΚΚΕ και αποδειχθεί ότι το αποτέλεσμα είναι νοθευμένο.
Trending
![Θλίψη στη Λαμία: Πατέρας 4 παιδιών ο άνδρας που ξεψύχησε στον τάφο που είχε σκάψει για κηδεία](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/23/38c23d28-LAMIA.jpg?t=YhqaIg66HaCvdeI3izWziw)