Παρέα ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ, σε χωριό του Αγρινίου, αποφάσισε να κόψει τούρτα για τα γενέθλια του κόμματος στις 3 του Σεπτέμβρη. Μόλις το νέο έγινε γνωστό, φίλοι των μελών του ΠΑΣΟΚ από το ίδιο χωριό συνεννοήθηκαν για να τους κάνουν... καζούρα.
Αποφάσισαν αντί για τα γενέθλια του ΠΑΣΟΚ, να του κάνουν το... μνημόσυνο!
Έτσι, την ώρα της κοπής της τούρτας, εμφανίστηκαν στον ίδιο χώρο με.... κόλλυβα. Το τι ακολούθησε δεν περιγράφεται, λένε άνθρωποι που ήταν παρόντες στο ξεκαρδιστικό περιστατικό. Τα πειράγματα έδιναν και έπαιρναν και τελικά οι καλεσμένοι, είχαν να διαλέξουν ανάλογα με την κομματική τους προτίμηση, πήραν και την μερίδα τους!
Το περιστατικό είναι πραγματικό και οι φωτογραφίες που εξασφάλισε το agriniopress.gr αδιάψευστος μάρτυρας.
0104
Αγρίνιο: Τούρτα και… κόλλυβα για τα γενέθλια του ΠΑΣΟΚ! (pics)
0204
Αγρίνιο: Τούρτα και… κόλλυβα για τα γενέθλια του ΠΑΣΟΚ! (pics)
0304
Αγρίνιο: Τούρτα και… κόλλυβα για τα γενέθλια του ΠΑΣΟΚ! (pics)
0404
Αγρίνιο: Τούρτα και… κόλλυβα για τα γενέθλια του ΠΑΣΟΚ! (pics)