Επιμνημόσυνη Δέηση Πεσόντων Όρους Όθρυς (pics)
Παρουσία του Διοικητή της Διοίκησης Αεροπορικής Υποστήριξης, Υποπτέραρχου (Ι) Χρήστου Χριστοδούλου, έγινε στις 5 Φεβρουαρίου 2015 τρισάγιο και κατάθεση στεφάνου στην Πλατεία "63 Θυμάτων C-130 - 748" του Δήμου Πειραιά, για τους εξήντα τρεις (63) πεσόντες του αεροπορικού ατυχήματος αεροσκάφους C-130 της Πολεμικής Αεροπορίας, στο όρος Όθρυς το 1991.
![Επιμνημόσυνη Δέηση Πεσόντων Όρους Όθρυς (pics)](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/02/06/2015-2-5-othris-00018.jpg?t=GcuFEVONCLyabmtGqW5Aog)
Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε, παρουσία του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας, Αντιπτέραρχου (Ι) Ευάγγελου Τουρνά, επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο μνημείο Πεσόντων Αεροπόρων της 112 Πτέρυγας Μάχης.
![2015 2 5 othris 00023](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2015/02/06/2015-2-5-othris-00023.jpg?t=u-_o3XgtDPCQGZqQgskpeQ)
![2015 2 5 othris 00031](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2015/02/06/2015-2-5-othris-00031.jpg?t=a86SwqallN6ASbdHYYt83Q)
![2015 2 5 othris 00043](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2015/02/06/2015-2-5-othris-00043.jpg?t=FL8XpgH1rBBBaal5Dmx3HA)
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή