Συμμετοχή της 330 Μοίρας Πολεμικής Αεροπορίας στην 3η εκπαιδευτική σειρά αέρος
Από τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου έως την Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015, η 330 Μοίρα της 111 Πτέρυγας Μάχης (ΠΜ)/Αεροπορική Βάση Νέας Αγχιάλου, πρόκειται να συμμετάσχει στην 3η Εκπαιδευτική Σειρά Αέρος για το 2015 του Tactical Leadership Programme (TLP), στην Αεροπορική Βάση Los Llanos, στο Albacete της Ισπανίας.
![Συμμετοχή της 330 Μοίρας Πολεμικής Αεροπορίας στην 3η εκπαιδευτική σειρά αέρος](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/09/11/2013_04_02_331sq_tlp_01.jpg?t=vf9Dtn7jkf2mssNLQqEAfg)
Για το σκοπό αυτό, θα μετασταθμεύσουν από την 111ΠΜ τέσσερα (4) αεροσκάφη F-16 Block 30 και ανάλογο προσωπικό.
![2011 tlp 03](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2015/09/11/2011_tlp_03.jpg?t=pZGV7109vvC9DXinJ1fiTw)
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή