Νέα Υόρκη: Γιόρτασε τα 88 της χρόνια η ελληνική κοινότητα της Τζαμέικας
Μεγάλη επιτυχία σημείωσε και φέτος η ετήσια χοροεσπερίδα της κοινότητας Αγίου Δημητρίου Τζαμέικας, η οποία για δεύτερη συνεχή χρονιά πραγματοποιήθηκε στο κοινοτικό κέντρο.
![Νέα Υόρκη: Γιόρτασε τα 88 της χρόνια η ελληνική κοινότητα της Τζαμέικας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/11/21/jamaica-ny-770x470-1.jpg?t=z6n4tjhRSXwV3mpiAGp8lg)
Η συμμετοχή κόσμου πλησίασε τα 200 άτομα, που γλέντησαν στο ζεστό και προσφιλή του χώρο. Η «μητέρα των κοινοτήτων του Λονγκ Άιλαντ», όπως αποκαλείται ο Αγιος Δημήτριος Τζαμέικας, γιόρτασε με τον ετήσιο χορό την 88η επέτειο από την ίδρυσή της.
greeknewsonline.com
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή