Δεν ήταν αυταπάτη, ήταν ΑΠΑΤΗ
Πίσω από τις λέξεις κρύβεται ο Αλέξης. Ο Νίκος Συρίγος γράφει...
![Δεν ήταν αυταπάτη, ήταν ΑΠΑΤΗ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/05/13/fe799010311dcd7d1a07d04fed76e96b_L.jpg?t=2-gu-E_tk-y7OtsYsWixYA)
Από το πρώτο πρωινό που ο Αλέξης Τσίπρας, έχοντας κοιμηθεί πρόεδρος ενός κόμματος του 3%, ξύπνησε υποψήφιος πρωθυπουργός, παίζει με τις λέξεις. Στην αρχή ήταν η «επανάσταση». Μετά η «ελπίδα». Αργότερα το «ΟΧΙ»... Τώρα που όλα αυτά έχουν καεί μαζί με μια ολόκληρη χώρα που ξεπουλιέται στους ξένους, ο Τσίπρας πουλάει... αυτοκριτική. Παίζοντας πάλι με τις λέξεις. Προσφάτως στη Βουλή, ο Αλέξης μίλησε για «αυταπάτες».
Διαβάστε περισσότερα στο onsport
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή