Ενα απρόσμενο δώρο που συγκίνησε τον Α/ΓΕΣ
Η επίσκεψη του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Στρατού Β. Τελλίδη στη ΣΜΥ σημαδεύτηκε από μια χειρονομία που τον συγκίνησε ιδιαίτερα...Ίσως και γιατί δεν το περίμενε!
![Ενα απρόσμενο δώρο που συγκίνησε τον Α/ΓΕΣ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2017/01/14/DSC00167-1024x575.jpg?t=H8ow05dpjD0t7YcDA4Ghrw)
Ο Απόστρατος Αξιωματικός των Διαβιβάσεων Βάιος Παπαγεωργίου εκ Καστρακίου Καλαμπάκας Ορμώμενος , ζήτησε να δει το Αρχηγό για προσωπικό του θέμα ,όταν ο Αρχηγός παραβρέθηκε στα εγκαίνια του Πολεμικού Μουσείου των Τρικάλων...
Αν και δεν συνηθίζεται ο Αρχηγός του ΓΕΣ τον δέχθηκε στο Γραφείο του Διοικητού της Σχολής Μονίμων Υπαξιωματικών τον Αξιωματικό περιμένοντας να ακούσει το προσωπικό του θέμα ...Όμως ο Απόστρατος Αξιωματικός έβγαλε και δώρισε την Εικόνα της Παναγιάς της Νίκης στον Αρχηγό και μέσου αυτού στο Στράτευμα !!!
![DSC00168 1024x575](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2017/01/14/DSC00168-1024x575.jpg?t=NyOnGfGUc__oAVYW7dcJCQ)
Ο Αρχηγός του Στρατού συγκινήθηκε .
Ασπάστηκε την εικόνα της Παναγιάς της Νίκης ευχαριστώντας τον Απόστρατο Αξιωματικό για το απρόσμενο δώρο!
Η έκπληξη συνεχίστηκε όταν ο Απόστρατος Αξιωματικός πρόσφερε μπουκάλι αγνό τσίπουρο απο τα αμπέλια των Ιερών μας Μετεώρων φτιαγμένο με μεράκι από την παρέα των «Στρατηγών» της Περιοχής !
Ο Αρχηγός τον ευχαρίστησε για την εικόνα της Παναγιάς και τον διαβεβαίωση «ότι ο δάκρυ της Παναγιάς» ,όπως αποκαλούν οι Θεσσαλοί το «διαβασμένο Τσίπουρο τους» θα το πιει στην Υγειά της Παρέας των Στρατηγών, όπως διαβάζουμε στο veteranos-gr.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Άδωνις Γεωργιάδης: «Θύελλα» στην Τουρκία για τη φράση «με τα F-35 μπορεί να έρθουμε μία νύχτα»](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/22/1eab5700-georgiadis.jpg?t=0hm0vIh7-EOm_PgeZG4o5Q)