Το ΓΕΝ συνεργάζεται για την ποιότητα νερού
Σήμερα Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2017 ο Αρχηγός ΓΕΝ Αντιναύαρχος Νικόλαος Τσούνης ΠΝ και ο Διευθύνων Σύμβουλος ΕΥΔΑΠ Α.Ε. κ. Ιωάννης Μπενίσης υπέγραψαν πρωτόκολλο συνεργασίας μεταξύ του ΓΕΝ και της ΕΥΔΑΠ Α.Ε.
![Το ΓΕΝ συνεργάζεται για την ποιότητα νερού](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2017/01/24/3642654208966313e3012484d264c20b_L.jpg?t=1UEWU-fnbxUBjSi9NMk5jA)
Η συνεργασία αφορά στην παροχή εργαστηριακής υποστήριξης εκ μέρους της ΕΥΠΑΠ, σε ό,τι αφορά στην εκτέλεση μικροβιολογικών και χημικών ελέγχων σε δείγματα νερού, που χρησιμοποιείται από μονάδες του ΠΝ, με σκοπό την διασφάλιση της ποιότητας νερού ανθρώπινης κατανάλωσης.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή