Ο Κατρούγκαλος «ξαναχτύπησε»: Έχουμε επιστρέψει στον δρόμο της ανάπτυξης
Λίγες ημέρες μετά την απίστευτη δήλωσή του, ότι «πήραμε παράλογα μέτρα αλλά εξουδετερώσαμε τον εκβιασμό των δανειστών», ο αναπληρωτής υπουργός Εξωτερικών, Γιώργος Κατρούγκαλος, αποφάσισε να πει ξανά τα δικά του, επιχειρώντας να πείσει, για πολλοστή φορά, τους πολίτες ότι είναι τυφλοί γιατί, «η ανάπτυξη είναι εδώ».
![Ο Κατρούγκαλος «ξαναχτύπησε»: Έχουμε επιστρέψει στον δρόμο της ανάπτυξης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2017/06/30/katrougkalos_1.jpg?t=1RBklWWgJqBOaMV3IMVDBw)
Ιδού, λοιπόν, τι ξεστόμισε πάλι ο κ. Κατρούγκαλος, μιλώντας στο ραδιόφωνο του Αθηναϊκού Πρακτορείου Ειδήσεων: «Έχουμε επιστρέψει στον δρόμο της ανάπτυξης, δεν υπάρχει ερωτηματικό ότι γυρίζουμε σ' αυτήν».
Κύριε υπουργέ, ειλικρινά απορούμε με το θράσος που επιδεικνύετε: Έχετε συνδέσει το όνομά σας με ένα νόμο που έγινε συνώνυμο του «σφαγείου» για μισθούς και συντάξεις και την ίδια στιγμή διατείνεστε πως όλα πάνε καλά...
Ή στραβός είν’ ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε...
Επειδή, όμως, η πρώτη περίπτωση δεν μπορεί να ισχύει, μάλλον θα πρέπει να αρχίσουν εκεί στην κυβέρνηση να σιωπούν, γιατί η αμετροέπεια των ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ έχει καταντήσει εκνευριστική.
Έλεος, κύριε υπουργέ! Υπάρχει κι ένα όριο!