Οικογενειακή τραγωδία στα Μέγαρα: Εισέβαλε στο σπίτι και τους πυροβόλησε μπροστά στα παιδιά τους
Θρίλερ με έναν νεκρό και μία γυναίκα σοβαρά τραυματισμένη στην περιοχή των Μεγάρων - Ο δράστης, σωφρονιστικός υπάλληλος είναι πρώην άντρας της αδερφής του 48χρονου και θεωρούσε ότι το θύμα ήταν υπαίτιο για τον χωρισμό του
![Οικογενειακή τραγωδία στα Μέγαρα: Εισέβαλε στο σπίτι και τους πυροβόλησε μπροστά στα παιδιά τους](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2019/10/31/47818.jpg?t=n3E6o3oKszmyvT8QBWl22A)
Σωφρονιστικός υπάλληλος και κουνιάδος του 48χρονου γιατρού, τον οποίο πυροβόλησε με αποτέλεσμα να χάσει τη ζωή του, φέρεται να είναι, σύμφωνα με πληροφορίες από αστυνομικές πηγές, ο δράστης της ανθρωποκτονίας που διαπράχθηκε το βράδυ της Πέμπτης (31/10) σε σπίτι, στη συμβολή των οδών Μυκηνών και Μελετίου Λουκά, στα Μέγαρα.
Ο δράστης πυροβόλησε και την 43χρονη γυναίκα του θύματος, έπειτα από διαπληκτισμό που είχε μαζί τους, με αποτέλεσμα να την τραυματίσει σοβαρά. Η άτυχη γυναίκα διακομίστηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Θριάσιο, όπου και νοσηλεύεται, ενώ οι γιατροί στο ίδιο νοσοκομείο διαπίστωσαν το θάνατο του συζύγου της.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2019/10/31/1718101871495-527275559-60754.jpg?t=DRH9o4xdsOEZyz5h56F4eA)
Σύμφωνα με πληροφορίες, το ζευγάρι δέχθηκε τους πυροβολισμούς μπροστά στα μάτια των παιδιών του.
Το κίνητρο για την ανθρωποκτονία σύμφωνα με τα έως τώρα στοιχεία είναι το γεγονός, ότι ο φερόμενος ως δράστης θεωρούσε τον 48χρονο υπεύθυνο για τον χωρισμό με την γυναίκα του.
Τέλος, σε εξέλιξη είναι το ανθρωποκυνηγητό που έχει εξαπολύσει η αστυνομία για τον εντοπισμό και τη σύλληψη του σωφρονιστικού υπαλλήλου, σύμφωνα με το ΑΠΕ-ΜΠΕ.
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr
Διαβάστε επίσης:
Τέλη κυκλοφορίας 2020: Ξεχάστε όσα ξέρατε - Αλλάζουν όλα - Τι θα πληρώσουμε
Trending
![Live - Πύρινα μέτωπα σε Θεσσαλονίκη και Τζια: Κοντά σε σπίτια οι φλόγες - Ήχησε το 112](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/18/207f72ce-thermi-fotia1.jpg?t=ECNb1VnOH0REChRkyzstIQ)