Κόρινθος: Χειροπέδες σε 43χρονο ιδιοκτήτη επιχείρησης scrap
Συνελήφθη ένας 43χρονος γιατί λειτουργούσε επιχείρηση χωρίς άδεια και για παράβαση της νομοθεσίας για την προστασία του περιβάλλοντος.
![Κόρινθος: Χειροπέδες σε 43χρονο ιδιοκτήτη επιχείρησης scrap](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/10/19/sillipsi.jpg?t=fPZe6xPdUwnEFseDJ5jsOw)
Συγκεκριμένα, σήμερα (19/10/2015) το πρωί, σε χωριό του Δήμου Βέλου - Βόχας Κορινθίας, αστυνομικοί του τμήματος Βραχατίου, συνέλαβαν ένα 43χρονο Έλληνα, γιατί σε έλεγχο που έκαναν στην επιχείρησή του, διαπίστωσαν ότι λειτουργούσε επιχείρηση συλλογής παλαιών μετάλλων (scrap), στερούμενος αδείας λειτουργίας από την αρμόδια αρχή.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Κορίνθου.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Δυστύχημα στα Τέμπη: «Βόμβα» Πλακιά - «Τα οστά που βρέθηκαν στο Κουλούρι ανήκαν στα παιδιά μου»](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/20/trena-sigkrousi-tempi.jpg?t=fw-_fcsC4-zfsaRYtVWrVQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή