Η Παναγία του Όρους των Ελαιών στην Μητρόπολη Φθιώτιδος
Η Ιερά Μητρόπολη Φθιώτιδος κατόπιν αδείας του Πατριάρχη Ιεροσολύμων κ.κ. Θεοφίλου και της Διαρκούς Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Ελλάδος, θα φιλοξενήσει, από 1 έως 10 Δεκεμβρίου 2022, την Ιερά Εικόνα της Παναγίας του Όρους των Ελαιών, εκ του Πατριαρχείου Ιεροσολύμων.
![Η Παναγία του Όρους των Ελαιών στην Μητρόπολη Φθιώτιδος](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2022/12/01/01-09-17-image-63887138925ed.jpg?t=wln7gR4fm0uk4w8BxL5YEw)
Η υποδοχή της Ιεράς Εικόνας, την οποία θα κομίσει Εκπρόσωπος του Παναγίου Τάφου εν Ελλάδι, θα πραγματοποιηθεί σήμερα Πέμπτη 1η Δεκεμβρίου 2022, στις 17:00 μ.μ., στην Πλατεία Ελευθερίας, στον προαύλιο χώρο του Ιερού Μητροπολιτικού Ναού Ευαγγελισμού της Θεοτόκου Λαμίας, υπό του Μητροπολίτου κ. Συμεών.
Διαβάστε περισσότερα στο iellada.gr
Trending
![Η μεγαλύτερη ανακάλυψη της Ιστορίας έγινε - Αρχαιολόγοι βρήκαν το μέρος που αναστήθηκε ο Ιησούς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/26/6a0bb5b8-stolismos.jpg?t=IgYj-JhvW6KVlXtYFt5cAA)
![Λαγοκέφαλοι: Το ψάρι που προκαλεί τρόμο στους λουόμενους - Βίντεο με το δάγκωμα σε νησί του Αιγαίου](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/27/f08d25fb-lagokefalos.jpg?t=1H1RBmi4ymiJ6cBu6NOwaQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή