Η εικόνα της Μυρτιδιώτισσας της Πύλου στην Πεύκη Αττικής
Στον Ναό Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, του Δήμου Πεύκης Αττικής, μεταφέρθηκε, η εφέστιος εικόνα της Παναγίας της Μυρτιδιώτισσας, της πολιούχου και προστάτιδος της Πύλου, το απόγευμα της Τετάρτης 28 Ιουνίου και μέχρι τη Δευτέρα 3 Ιουλίου για εξαήμερο προσκύνημα.
![Η εικόνα της Μυρτιδιώτισσας της Πύλου στην Πεύκη Αττικής](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/06/30/TSE_7261-1024x682.jpg?t=kWzZKeDiKL9fYEXp0ROVzw)
Την ιερά εικόνα μετέφερε ο Πρωτοσύγκελλος της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας Αρχιμανδρίτης Φίλιππος Χαμαργιάς, εκπροσωπώντας τον Σεβ. Μητροπολίτη Μεσσηνίας κ. Χρυσόστομο, ενώ η υποδοχή έλαβε χώρα στα προπύλαια του πανηγυρίζοντος ναού.
Διαβάστε περισσότερα στο iellada.gr
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή