Υποδοχή Τιμίας Κάρας Οσίου Νικάνορος και πρόγραμμα ακολουθιών
Το Σάββατο 1 Ιουλίου 2023 η πόλη των Γρεβενών υποδέχεται πάνδημα την Τίμια Κάρα του Οσίου πατρός Νικάνορος του Θαυματουργού από την Ιερά Μονή Ζάβορδας και πανηγυρίζει.
![Υποδοχή Τιμίας Κάρας Οσίου Νικάνορος και πρόγραμμα ακολουθιών](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/06/30/2-32-1-1.jpg?t=yfbTzbkUN812ty7mMvIfFw)
Οι ιερές ακολουθίες θα τελεστούν στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου κατά το ακόλουθο πρόγραμμα:
- Σάββατο 1 Ιουλίου 2023
Ώρα 19.00: Υποδοχή της Τιμίας Κάρας του Οσίου, στο ιστορικό Ρολόι της πόλης (Πλατεία Ελευθερίας), Λιτανεία προς τον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου διά της οδού Κων/νου Ταλιαδούρη.
Ώρα 19.30: Πανηγυρικός Εσπερινός.
Διαβάστε περισσότερα στο iellada.gr
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή