Ο Πειραιάς υποδέχεται την εικόνα της Παναγίας Εικοσιφοίνισσας
Με την ευκαιρία της εορτής του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Δημητρίου του Μυροβλήτου, ο Ιερός Ναός Αγίου Δημητρίου Πειραιώς διοργανώνει και φέτος σειρά λατρευτικών, πνευματικών και καλλιτεχνικών εκδηλώσεων με την επωνυμία Δημήτρια 2023, από 15 έως 30 Οκτωβρίου 2023.
![Ο Πειραιάς υποδέχεται την εικόνα της Παναγίας Εικοσιφοίνισσας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/10/06/06-10-34-image-651fe2bb05419.jpg?t=9qa2WG5bkISEuJTpt2_ZgA)
Στα φετινά Δημήτρια φιλοξενείται η Πάντιμος, Αχειροποίητος και Θαυματουργή Εικόνα της Παναγίας της Εικοσιφοινίσσης από την ομώνυμη Ιερά Μονή της Ιεράς Μητροπόλεως Δράμας, η οποία θα παραμείνει καθ΄ όλη τη διάρκεια των εκδηλώσεων προς αγιασμό και οικοδομή του πιστού λαού του Πειραιά, αλλά και του λεκανοπεδίου της Αττικής.
Διαβάστε περισσότερα στο iellada.gr
Trending
![Η μεγαλύτερη ανακάλυψη της Ιστορίας έγινε - Αρχαιολόγοι βρήκαν το μέρος που αναστήθηκε ο Ιησούς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/26/6a0bb5b8-stolismos.jpg?t=IgYj-JhvW6KVlXtYFt5cAA)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή