Μητρόπολη Ηλείας: Απόντες όλοι οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ από την κοπή της πίτας
Ανήμερα την Πρωτοχρονιά έγινε η κοπή της βασιλόπιτας της Μητρόπολης Ηλείας.
![Μητρόπολη Ηλείας: Απόντες όλοι οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ από την κοπή της πίτας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/01/02/e2db86716e8e8d768399ea219c5b7876_L.jpg?t=5pE5Po2FDcTV-qhl3u8ArA)
Την κοπή έκανε ο Μητροπολίτης Ηλείας Γερμανός με τον Επίσκοπο Ωλένης Αθανάσιο.
Παρευρέθηκαν οι βουλευτές του Νομού Γιάννης Κουτσούκος και Κωνσταντίνος Τζαβάρας, οι Αντιπεριφερειάρχες Γεώργιος Γεωργιόπουλος, Χαράλαμπος Αριστειδόπουλος και Παναγιώτης Μπράμος, ο δήμαρχος Πύργου Γαβρίλης Λιατσής, ο επικεφαλής της μείζονος μειοψηφίας στο Δ.Σ Πύργου Τάκης Αντωνακόπουλος, εκπρόσωποι των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας, και πολλά μελη των εκκλησιαστικών συμβουλίων της πόλεως.
Δεν πέρασε ασχολίαστη η απουσία όλων των βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ.
Τυχερός του φλουριού ο μικρός Ζέζας, τέταρτο παιδί πολύτεκνης οικογένειας ιερέως με πέντε παιδιά. Στον τυχερό ο Σεβασμιότατος δώρισε έναν χρυσό σταυρό.
Ο Μητροπολίτης διάβασε στους παρευρισκόμενους και τον απολογισμό της Μητροπόλεως και του Φιλόπτωχου Ταμείου.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)