Η Τιμία Κάρα του Αγίου Παντελεήμονος στην Κρήτη μέχρι 18 Σεπτεμβρίου
Παρουσία πλήθους πιστών και Ιερέων πραγματοποιήθηκε χθες το πρωί στο λιμάνι του Ηρακλείου η υποδοχή της Τιμίας Κάρας του Αγίου Παντελεήμονος από την Μονή Παναχράντου Άνδρου που θα εκτεθεί σε προσκύνημα στο Φόδελε.
![Η Τιμία Κάρα του Αγίου Παντελεήμονος στην Κρήτη μέχρι 18 Σεπτεμβρίου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/09/10/hgoymenos-kara.jpg?t=jL8kGh5Gz7eQmdAM-955mQ)
Την Τιμία Κάρα συνοδεύει ο Ηγούμενος της Μονής Παναχράντου Αρχιμανδρίτης Ευδόκιμος ενώ το Άγιο Λείψανο υπόδεχτηκε στο λιμάνι ο Ηγούμενος της Μονής Αγίου Παντελεήμονος Φόδελε Αρχιμανδρίτης Παντελεήμων.
Η Τιμία Κάρα θα παραμείνει στην Μονή του Φόδελε μέχρι την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016 και οι πιστοί θα μπορούν να προσκυνήσουν από τις 7 το πρωί καθημερινά μέχρι και τις 12 τα μεσάνυκτα.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Live - Πύρινα μέτωπα σε Θεσσαλονίκη και Τζια: Κοντά σε σπίτια οι φλόγες - Ήχησε το 112](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/18/207f72ce-thermi-fotia1.jpg?t=ECNb1VnOH0REChRkyzstIQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή