Υποδοχή της Δεξιάς Χειρός του Αγίου Σπυρίδωνος στο Βόλο
Ο Βόλος υποδέχθηκε χθες τη Δευτέρα 13/3, στον Ιερό Ναό Αναλήψεως του Χριστού Βόλου, την Δεξιά Χείρα του Αγίου Σπυρίδωνος, Επισκόπου Τριμυθούντος του Θαυματουργού, την οποία μετέφερε από την Κέρκυρα ο Πρωτοσύγκελλος της Ιεράς Μητροπόλεως Κερκύρας, Παξών & Διαποντίων Νήσων Αρχιμ. Ιουστίνος Κωνσταντάς.
![Υποδοχή της Δεξιάς Χειρός του Αγίου Σπυρίδωνος στο Βόλο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2017/03/14/leipsano_agiou_spyridona-1.jpg?t=BGm4X6LL7nwg1BtXeQBomg)
Ακολούθησε η τέλεση της Ακολουθίας του Μεγάλου Αποδείπνου, στο τέλος της οποίας ο Πανοσιολογιώτατος Γέρων Αντύπας, από το Ηβηριτικό Κελλίο της Αγίας Άννης του Αγίου Όρους, μίλησε με θέμα: «Το ακατάσχετον κακόν».
Η Δεξιά Χείρα του Αγίου Σπυρίδωνος θα παραμείνει στον Ιερό Ναό μέχρι το Σάββατο 18/3 και θα αναχωρήσει στο τέλος της Ιεράς Παρακλήσεως, που θα τελεσθεί στις 10π.μ., μετά τη Θεία Λειτουργία.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Χάος σε αεροδρόμια και σταθμούς: Το μπλακ άουτ στη Microsoft προκαλεί ταλαιπωρία και ερωτήματα](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/19/3aa27a7b-1721378169560-547223190-airport.jpg?t=APAq_Qh0JPs3yd0hpQIedA)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή