Δήμος Χανιών: Πρόσληψη 49 ατόμων με 8μηνα
Ο δήμος Χανίων προχωρά σε ενίσχυση της υπηρεσίας καθαριότητας με προσλήψεις εποχικού προσωπικού.
![Δήμος Χανιών: Πρόσληψη 49 ατόμων με 8μηνα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/09/09/e8d098c18e7cf6152adfc0a3beb1d979_XL.jpg?t=DMIwfcQBB0Gy_p-UB-i_HA)
Στο πλαίσιο αυτό, το δημοτικό συμβούλιο ενέκρινε την πρόσληψη 49 ατόμων που θα απασχοληθούν υπογράφοντας συμβάσεις ορισμένου χρόνου για 8 μήνες.
Πρόκειται για 26 εργάτες Υ.Ε καθαριότητας εξωτερικών χώρων και συνοδών απορριμματοφόρων, 16 οδηγούς απορριμματοφόρων Δ.Ε και 2 χειριστές μηχανημάτων έργων Δ.Ε.
Επίσης, θα γίνουν από μία προσλήψεις Δ.Ε που αφορούν τις ειδικότητες χειριστών καδοπλυντηρίων, χειριστών γερανοφόρου οχήματος, τεχνίτη υδραυλικών, ηλεκτροτεχνίτη και μηχανοτεχνίτη αυτοκινήτων.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή