Κάτω από την σημαία της «Ανεξάρτητης Δυτικής Θράκης» ο Τούρκος Υπουργός Υγείας
Μετά από το παράρτημα του Κιουτσούκτσεκμετζέ του Συλλόγου Αλληλεγγύης Τούρκων Δυτικής Θράκης (BTTDD), αυτή την φορά ήταν ο πρόεδρος του παραρτήματος Προύσας και τα μέλη του Δ.Σ. που υποδέχτηκαν στην Προύσα τον υπουργό Υγείας Μεχμέτ Μουεζίνογλου.
![Κάτω από την σημαία της «Ανεξάρτητης Δυτικής Θράκης» ο Τούρκος Υπουργός Υγείας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/02/13/f12f098_41.jpg?t=Mgn385NhRFdHOLFjftvJjw)
Στην συνεδρίαση του Δ.Σ που έγινε στα γραφεία εκεί και στην οποία μετείχε ο υπουργός Μουεζίνογλου, δήλωσε πως ¨Είμαι και εγώ μέλος της οικογένειας της Δυτικής Θράκης. Δεν γινόταν να έρθω στην Προύσα και να μην περάσω από εσάς, δηλαδή από το σπίτι μου¨.
Ο υπουργός Υγείας Μουεζίνογλου είπε πως παρακολουθεί από κοντά τα σχέδια που έχει πραγματοποιήσει ο BTTDD και είπε πως ¨Το παράρτημα Προύσας του BTTDD με την πληθώρα των δραστηριοτήτων και με τις μεγάλες διοργανώσεις που έχει τελέσει, πετυχαίνει να ακουστεί η φωνή του στην Άγκυρα και σε όλη την Τουρκία. Εσείς αποτελείτε τους ήρωες αυτής της υπόθεσης. Ελπίζω οι επιτυχίες σας να είναι μόνιμες¨.
Ο Μουεζίνογλου ανέφερε πως στο παράρτημα Προύσας του BTTDD, αισθάνεται σαν το σπίτι του και ότι ¨Αισθάνομαι περηφάνια όντας μαζί με τους Δυτικοθρακιώτες αδερφούς μου που άοκνα αγωνίζονται για χάρη της υπόθεσης της δυτικής Θράκης¨.
Ιστοσελίδα του BTTDD-Μετάφραση: TourkikaNea.gr
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Δέσποινα Βανδή: «Σπάει» τη σιωπή της συνεργάτιδα της τραγουδίστριας για την συναυλία στην Τουρκία](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/18/f5f96f26-vandi.jpg?t=kLj7C06NjwvBFhn8UVkUTw)