Έκτορας Μποτρίνι: «Θα προσφύγουμε στην Δικαιοσύνη για τις συκοφαντίες»
Στην αντεπίθεση ο διάσημος σεφ, μετά τις καταγγελίες περί βασανιστηρίων στην κουζίνα του εστιατορίου του.
![Έκτορας Μποτρίνι: «Θα προσφύγουμε στην Δικαιοσύνη για τις συκοφαντίες»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2019/08/07/67531604_447829405772140_2447459192043208704_n.jpg?t=YqEzdUPCAqe2l1dy1tv6lg)
Με αφορμή την καταγγελία του μαθητευόμενου μάγειρα και τη δημοσιοποίησή της σε ηλεκτρονικά και έντυπα μέσα ενημέρωσης, η επιχείρηση του Έκτορα Μποτρίνι μέσω του πληρεξούσιου δικηγόρου της Ηλία Πλασκασοβίτη τονίζει τα εξής:
«Περιήλθε σε γνώση της επιχείρησης , η καταγγελία του μαθητευόμενου μάγειρα Στέφανου Νικόπουλου για την ύπαρξη διαπληκτισμού με άλλον μάγειρα του εστιατορίου μας στην Κέρκυρα , η οποία οδήγησε κατά τους ισχυρισμούς του πρώτου , σε σωματικές
του βλάβες . Η πλευρά του καταγγελόμενου μάγειρα αρνείται και αποκρούει ως αναληθείς τις κατηγορίες που εμπεριέχονται στην καταγγελία , επιφυλασσόμενη των δικαιωμάτων της και ιδίως της αστικής και ποινικής καταδίκης του καταγγέλοντος. Η υπόθεση έχει αχθεί ενώπιον της δικαιοσύνης , η οποία θα αποφανθεί στο μέλλον. Η διεύθυνσή μας , με αφορμή το περιστατικό αυτό , το οποίο θα μπορούσε να συμβεί μεταξύ των εργαζομένων οποιασδήποτε επιχείρησης , θα λάβει τα δέοντα μέτρα.
Στην εν λόγω καταγγελία , εμπεριέχονται επιπλέον ψευδείς αναφορές σχετικά με την διεύθυνση της επιχείρησής μας , οι οποίες ως συκοφαντικές και δυσφημιστικές μας προκαλούν ζημία. Δηλώνουμε ότι για το λόγο αυτό , θα προσφύγουμε στη δικαιοσύνη.
Επίσης διάφοροι , υιοθετούν και αναπαράγουν άκριτα το περιεχόμενο της καταγγελίας , δίδοντας μάλιστα άλλοτε διαφορετική διάσταση από αυτή που έχει , με γενικεύσεις και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς και άλλοτε αλλοιώνοντας την πραγματικότητα ,
προσπαθώντας να προκαλέσουν συνειρμικές αναφορές με άλλες υποθέσεις ή καταστάσεις , με τρόπο άκρως συκοφαντικό και προσβλητικό , τόσο για την επιχείρησή μας , όσο και για το πρόσωπο του κου Έκτορα Μποτρίνι , στους οποίους προκαλείται ζημία. Για τις περιπτώσεις αυτές δηλώνουμε ότι επιφυλασσόμαστε των νομίμων δικαιωμάτων μας.
Η επιχείρησή μας , η οποία έχει βραβευθεί διεθνώς και απασχολεί επί δεκαετίες εκατοντάδες εργαζομένων στην Αθήνα και στην Κέρκυρα , χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσει οποιοδήποτε πρόβλημα μαζί τους , προσπαθεί να διατηρήσει ένα υψηλό επίπεδο
ποιότητας αλλά ταυτόχρονα να ανταπεξέλθει των δυσκολιών που προκλήθηκαν κατά την οικονομική κρίση. Κοντά μας έχουν μαθητεύσει δεκάδες σεφ , οι οποίοι σήμερα εργάζονται στα καλύτερα εστιατόρια της Ελλάδας και του εξωτερικού.
Αυτονόητα θα υπερασπιστούμε το κύρος και τη φήμη μας από τις όποιες αβάσιμες , αναληθείς και υστερόβουλες επιθέσεις έχουμε δεχθεί και δεχόμαστε αλλά και από οποιεσδήποτε κακότροπες εις βάρος μας συμπεριφορές».
Διαβάστε επίσης:
Ο γάμος της χρονιάς! Έξαλλη η νύφη, έδιωξε τους καλεσμένους - Δείτε τι συνέβη
ΣΟΚ σε πτήση: Δραματικά λεπτά για τους επιβάτες - Δείτε τι συνέβη (pics)
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)