Εγκαίνια εικαστικής έκθεσης από τον Βασίλη Μιχαλολιάκο
Ο Δήμαρχος Πειραιά κ. Βασίλης Μιχαλολιάκος, θα πραγματοποιήσει σήμερα Τρίτη 21/2/2012, στις 19:00, στη Δημοτική Πινακοθήκη (Φίλωνος 29), τα εγκαίνια μεγάλης έκθεσης γλυπτικής και ζωγραφικής, με έργα Πειραιωτών καλλιτεχνών, με θέμα: «Σχήμα και χρώμα ως μέσον έκφρασης».
![Εγκαίνια εικαστικής έκθεσης από τον Βασίλη Μιχαλολιάκο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/02/21/45374a6e2075f27dfc2527978b95ab4a.jpg?t=ACJplENZjLrsYTnkH3st7g)
Οι Πειραιώτες καλλιτέχνες που συμμετέχουν είναι: ο γλύπτης Γεωργαρίου Πέτρος, οι ζωγράφοι Αθηναίος Στρατής, Αντάσουρα – Κοκκίνου Ανθή, Βλαχάκου Μαίρη, Γιαννοπούλου – Λυμπέρη Πασχαλιά (αγιογράφος), Γιατράκου - Κωνσταντάκου Δέσποινα (αγιογράφος), Καζάκης Μανώλης, Καλογερόγιαννη Τριαντάφυλλη, Κέντζογλου Γιώργος, Κριτσωτάκη Μαρίνα, Μονογιού Ειρήνη, Μόσχου Βασίλειος, Σαρίδης Κωνσταντίνος, Σερεμετάκης Γρηγόρης, Σωτηρίου Βασιλική, Τουρναβίτης Θωμάς, Τσάγκαρης Σταμάτης, Τσοπανάκη Κορίνα, Χατζηδάκη Πόπη.
Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι την Τετάρτη 29/2/12.
Ώρες λειτουργίας:
10:00 -13:00 και 18:00- 21:00
Σάββατο και Κυριακή: 10:00 - 14:00.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)