Κατάληψη στο δημαρχείο Αλεξανδρούπολης
Συμβολική κατάληψη στο Δημαρχείο Αλεξανδρούπολης πραγματοποίησαν οι δημοτικοί υπάλληλοι, συμμετέχοντας στην πανελλαδική κινητοποίηση της ΠΟΕ-ΟΤΑ.
![Κατάληψη στο δημαρχείο Αλεξανδρούπολης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/03/01/fab8e699e4ad7e3d6f27743c2d2377d3.jpg?t=B-m-QQ7fqhtHuDfc7KurQQ)
Σύμφωνα με το thrakinet.gr, oι εργαζόμενοι εξέφρασαν την αγανάκτηση και την αντίδραση τους στην πολιτική του μνημονίου που εφαρμόζει η συγκυβέρνηση και δίνει τη χαριστική βολή στο εισόδημα τους, στις κύριες και επικουρικές συντάξεις, στην οικονομική κατάρρευση των Δήμων.
Trending
![Συγκλόνισε ο Εμμανουήλ Καραλής μετά το χάλκινο - «Η κατάθλιψη και ο ρατσισμός με έκαναν Ολυμπιονίκη»](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/08/05/9243c362-karalis-2024-oikogeneia.jpg?t=i4wMXv9VczJKXhAR2TH48A)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή