Με μία συμβολική κίνηση η AEGEAN τίμησε την επέτειο των 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση
Ένα αεροσκάφος σχημάτισε τον αριθμό 200, σύμβολο της φετινής επετείου στα 20.000 πόδια πάνω από την Πελοπόννησο.
![Με μία συμβολική κίνηση η AEGEAN τίμησε την επέτειο των 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2021/03/25/A3-1821-001.jpg?t=sm_L5MQ0TRJX1iPOMwQArg)
Με μία συμβολική κίνηση στα 20.000 πόδια επέλεξε να τιμήσει η AEGEAN την επέτειο των 200 ετών από την Ελληνική Επανάσταση του 1821.
Η ειδική πτήση Α31821 της AEGEAN σχημάτισε με το ίχνος της τον αριθμό «200» πάνω από την Πελοπόννησο, περιοχή με σημαντικό ιστορικό αποτύπωμα και πρωταγωνιστικό ρόλο στην Ελληνική Επανάσταση.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2021/03/25/A3-1821-003.jpg?t=JqPhPPUa4NeIEMXMvMtF8A)
Με το δικό της μοναδικό τρόπο, η AEGEAN, τίμησε τη συμπλήρωση των 200 χρόνων από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης και τις αξίες της θέλησης, της προσπάθειας, της πίστης, της επιμονής και της αφοσίωσης στο στόχο που αντιπροσωπεύει η σημαντική αυτή επέτειος για όλους μας.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή