Παρατηρητές... οι ελεύθεροι σκοπευτές
Αίσθηση έχει προκαλέσει το γεγονός ότι στην στρατιωτική παρέλαση της 25ης Μαρτίου στις ταράτσες κτιρίων θα βρίσκονται ακροβολισμένοι ελεύθεροι σκοπευτές.
![Παρατηρητές... οι ελεύθεροι σκοπευτές](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/03/23/797f9b62096d6b97b924acdeaa472687.jpg?t=azS60gDS6B1wFT78k72W4w)
Κύκλοι του υπουργείου Προστασίας του Πολίτη τόνιζαν ότι οι σκοπευτές θα είναι αστυνομικοί της ΕΜΑΚ , ενώ τονίζουν πως αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο, καθώς υπήρχαν και όλα τα προηγούμενα χρόνια. Επίσης τονίζουν ότι η τοποθέτηση σκοπευτών δεν αφορά τους διαδηλωτές αλλά γίνεται προληπτικά ώστε να αποφευχθεί ενδεχόμενο τρομοκρατικό χτύπημα.
Ωστόσο, υπαστυνόμος της ΕΛΑΣ δήλωσε στο epirus-ellas.gr, ότι πρόκειται για αστυνομικούς οι οποίοι «θα είναι όμως παρατηρητές».
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή