Δήμος Πεντέλης: Κηρύχθηκε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
Ο Δήμος Πεντέλης κηρύχθηκε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης από σήμερα και για έξι μήνες προκειμένου να αποκαταστήσει τις ζημιές και τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν από την πυρκαγιά.
![Δήμος Πεντέλης: Κηρύχθηκε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2022/07/27/3556906.jpg?t=w0Yu3-5PCPGbTfiHKAXF3Q)
INTIME NEWS
Ο Γενικός Γραμματέας Πολιτικής Προστασίας, μετά από αίτημα της δημοτικής αρχής, για την διαχείριση των συνεπειών που προέκυψαν από την καταστροφική δασική πυρκαγιά που εκδηλώθηκε στις 19/07/2022 στην παραπάνω περιοχή, αποφάσισε την κήρυξη του Δήμου Πεντέλης σε κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας.
Η κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης θα ισχύει από την ημερομηνία εκδήλωσης των φαινομένων και για έξι (6) μήνες, ήτοι έως και 19 Ιανουαρίου 2023.
Διαβάστε εδώ την απόφαση για τον Δήμο ΠεντέληςTrending
![Καιρός - Κολυδάς: Πότε θα υποχωρήσουν οι υψηλές θερμοκρασίες - Τι είναι το...μπλε που πλησιάζει](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/9c0056d9-kalokairi.jpg?t=8Ge8gQVRcMYATfitBGWtRg)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή