Διπλή σύλληψη μεγαλοοφειλετών στη Σκιάθο
Στην σύλληψη δύο εμπόρων, ηλικίας 52 και 48 ετών αντίστοιχα, για μη καταβολή χρεών προς το Δημόσιο, προχώρησαν οι αστυνομικές Αρχές στη Σκιάθο.
![Διπλή σύλληψη μεγαλοοφειλετών στη Σκιάθο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/05/24/fbcab318e3ebb53c59e1468f4f1af46f.jpg?t=k8V32RtqrWj5kT6WDLVrlA)
Συγκεκριμένα, οι δύο δράστες, οι οποίοι προσήλθαν στο Αστυνομικό Τμήμα Σκιάθου αυθορμήτως, συνελήφθησαν, διότι δεν είχαν καταβάλει προς το Δημόσιο χρέη συνολικού ύψους 150.580,63 και 151.581,74 ευρώ αντίστοιχα .
Οι συλληφθέντες αφέθησαν ελεύθεροι με προφορική εντολή της κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Βόλου, ενώ η δικογραφία που σχηματίσθηκε σε βάρος τους θα υποβληθεί στον κ. Εισαγγελέα.
Κατηγορούνται για παράβαση των διατάξεων του άρθρου 25 παρ. 1 του Ν. 1882/90, όπως πλέον ισχύει μετά τη τροποποίηση με το άρθρο 3 παρ. 1 του Ν.3943/11 «Μη καταβολή χρεών προς το Δημόσιο».
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή