Ξυλόκαστρο: Μάζευε τα σκουπίδια η υπάλληλος - Τη χτύπησε ο οδηγός
Ξυλόκαστρο: Έρευνες από τις αρχές για το σοκαριστικό τροχαίο δυστύχημα το οποία κόστισε τη ζωή σε μια 45χρονη υπάλληλο του δήμου.
![Ξυλόκαστρο: Μάζευε τα σκουπίδια η υπάλληλος - Τη χτύπησε ο οδηγός](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/01/08/Glomex-ANT1-Ksylokastro.jpg?t=rhbYoiY6ydVMZiAg8ZyUtg)
Όσο περνούν οι ώρες, νέα στοιχεία έρχονται στο φως για το τροχαίο δυστήχημα με θύμα μια υπάλληλο καθαριότητας του δήμου στο Ξυλόκαστρο, νωρίς το πρωί της Κυριακής.
Η υπάλληλος του δήμου μάζευε τα σκουπίδια αλλά πετάχθηκε από το ανυψωτικό, αφού τη χτύπησε διερχόμενος οδηγός. Ο οδηγός έτρεχε με το αυτοκίνητό του και είχε αναπτύξει μεγάλη ταχύτητα, όπως έγινε γνωστό.
Η 45χρονη ακρωτηριάστηκε αφήνοντας την τελευταία της πνοή στην άσφαλτο ενώ ο 36χρονος οδηγός νοσηλευέται ελαφρά τραυματισμένος.
Παράλληλα πάρθηκε αίμα από τον 36χρονο οδηγό προκειμένου να εξεταστεί αν βρισκόταν σε κατάσταση μέθης.
Η προανάκριση για το περιστατικό διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης ώστε να διαλευκανθούν τα αίτια του δυστυχήματος.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της αστυνομίας αναφέρει:
Σήμερα (8.1.2023) το πρωί, στο 43ο χιλιόμετρο της Παλαιάς Εθνικής Οδού Κορίνθου – Πατρών, Ι.Χ. επιβατηγό, που οδηγούσε 36χρονος ημεδαπός, συγκρούστηκε με Δ.Χ.Φ. απορριμματοφόρο όχημα, που οδηγούσε 53χρονος ημεδαπός και επέβαιναν 45χρονη ημεδαπή και 23χρονος ημεδαπός. Αποτέλεσμα της σύγκρουσης ήταν ο θανάσιμος τραυματισμός της 45χρονης και ο τραυματισμός του 36χρονου οδηγού.
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)