Οι Θεοί του ποδοσφαίρου «κατοικούν» στο Ρέθυμνο!
Η τέχνη του δρόμου αποτελεί μια από εκείνες τις καλλιτεχνικές εκφράσεις η οποία όταν αποτυπώνεται χωρίς βανδαλιστική διάθεση, αλλά στοχευμένα και προσεγμένα, μπορεί να συντελέσει στην αναβάθμιση του (οποιουδήποτε) αστικού τοπίου.
![Οι Θεοί του ποδοσφαίρου «κατοικούν» στο Ρέθυμνο!](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/03/08/Untitled-design-1.jpg?t=wxx1d8GpHRfXpIXqw6_jnQ)
Ένα κλασικό τέτοιο παράδειγμα, μπορεί να δει κάποιος και στο Ρέθυμνο.
Συγκεκριμένα, στο γήπεδο της Σοχώρας, εκεί όπου ο εξωτερικός τοίχος έχει αναβαθμιστεί μέσα από τρία γκράφιτι-προσωπογραφίες οι οποίες απεικονίζουν -τι άλλο;- τρεις από τις μεγαλύτερες ποδοσφαιρικές φιγούρες όλων των εποχών.
Διαβάστε περισσότερα στο daynight.gr
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή