Δραπετσώνα: Τι συνέβη με τον οδηγό τρόλεϊ που συνελήφθη για οπλοφορία - Η ανακοίνωση της Ο.ΣΥ.
Δραπετσώνα: Χειροπέδες πέρασαν οι αστυνομικές Αρχές σε οδηγό τρόλεϊ έπειτα από ανώνυμη καταγγελία στην αστυνομία ότι οπλοφορούσε.
![Δραπετσώνα: Συνελήφθη οδηγός τρόλεϊ για οπλοφορία - Η ανακοίνωση της Ο.ΣΥ.](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/05/25/1718048001187-435002996-peripoliko.jpg?t=vM4nv_iy3hYzKtS-z1qHxA)
Οδηγός τρόλεϊ συνελήφθη τα μεσάνυχτα της Τετάρτης έπειτα από ανώνυμη καταγγελία στην αστυνομία ότι οπλοφορούσε.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες η καταγγελία έγινε για τον οδηγό του δρομολογίου του τρόλεϊ «20» από Φάληρο προς Δραπετσώνα. Η αστυνομία έσπευσε και ο οδηγός εντοπίστηκε στην ακτή Βασιλειάδη όπου και συνελήφθη.
Οι αστυνομικοί έλαβαν σήμα από το κέντρο για να εντοπιστεί το τρόλεϊ «20» που κάνει το δρομολόγιο Νέο Φάληρο - Δραπετσώνα. Ο οδηγός τελικά εντοπίστηκε στην Ακτή Βασιλειάδη και οδηγήθηκε στην Ασφάλεια.
Μέσα στην τσάντα του εντόπισαν ένα γκλοπ, ενώ πίσω από το κάθισμα βρήκαν ένα αεροβόλο, το οποίο παίρνει σιδερένιες μπίλιες.
Η Ο.ΣΥ. (Οδικές Συγκοινωνίες) κατόπιν ενημέρωσης που έλαβε από τη ΓΑΔΑ, για το συμβάν που αφορά σε ανάρμοστη συμπεριφορά οδηγού της, η οποία δεν συνάδει με το νόμο αλλά ούτε με τις αρχές της Εταιρείας, προχώρησε στην ακόλουθη ανακοίνωση:
«Έχει ήδη εκκινήσει τις διαδικασίες εσωτερικού – πειθαρχικού ελέγχου και επιπλέον έχει καταθέσει μηνυτήρια αναφορά, ζητώντας τη διερεύνηση της υπόθεσης από τον εισαγγελέα. Επισημαίνουμε ότι βασική αρχή της Εταιρείας είναι η εξυπηρέτηση και η προστασία του πολίτη».
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)