Αυτοδιοικητικές εκλογές 2023: Ηλικιωμένος πήγε να ψηφίσει με τα τσαρούχια και την γκλίτσα
Ηλικιωμένος ψηφοφόρος προσήλθε στο εκλογικό τμήμα της Λάρισας με τα τσαρούχια και την γκλίτσα
![Αυτοδιοικητικές εκλογές 2023: Ηλικιωμένος πήγε να ψηφίσει με τα τσαρούχια και την γκλίτσα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/10/08/ilikiomenos-larisa-1.jpg?t=-gcCqkMT1m7-sjJ7cXVw8g)
Τα βλέμματα κέρδισε ένας ηλικιωμένος το πρωί της Κυριακής 8 Οκτωβρίου στη Λάρισα, ο οποίος προσήλθε να ψηφίσει φορώντας τσαρούχια, ενώ είχε στα χέρια του μια γκλίτσα.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/10/08/ilikiomenos-larisa-8.jpg?t=r94GGE7BmCBMOv15gMFv3A)
«Αγαπώ πάρα πολύ τη Λάρισα, αγαπώ την Ελλάδα, αγαπώ την εκκλησία, αγαπώ τον στρατό και αγαπώ και εσάς (τους δημοσιογράφους). Είμαι ένας άνθρωπος απλός φτωχός χριστιανός. Η Παναγία να σας έχει πάντα καλά», είναι μερικά από τα λόγια του ηλικιωμένου κυρίου έξω από το εκλογικό τμημα.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/10/08/ilikiomenos-larisa-4.jpg?t=qPuF-Dj7OYJA_nC_MgWPfA)
Ο ηλικιωμένος ψηφοφόρος κρατούσε μαζί του και κάδρο με φωτογραφίες του Παύλου Μελλά.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/10/08/ilikiomenos-larisa-6.jpg?t=78b2T3OcfIlwTxA8RPVW6g)
Εκτός από το κάδρο, την γκλίτσα και τα τσαρούχια στον λαιμό του είχε κρεμασμένα μετάλλιο και σταυρούς καθώς ο ίδιος δηλώνει βαθιά χριστιανος.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/10/08/ilikiomenos-larisa-7.jpg?t=fwSNDkykBx1DOb099RaflA)