Παλαιά Εθνική Κορίνθου Πατρών: Άνοιξε η γη και «κατάπιε» το οδόστρωμα
Παλαιά Εθνική Οδός: Η διάβρωση των ακτών στην ευρύτερη περιοχή του δήμου Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης.
![odos](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/03/16/9250bc1e-62e6-4849-868a-4942b6a29ad0-1024x768-1.jpg?t=HWTJ6lpk6IpEbG1Rzcj93Q)
Μεγάλες καταστροφές έχει δημιουργήσει η διάβρωση και στην παλαιά Εθνική οδό Κορίνθου – Πατρών κατά μήκους του παρλιακού δρόμου στη Λυγιά Ξυλοκάστρου περίπου 50 μέτρα από το δρόμο στο ρεύμα προς Πάτρα έχει καταστραφεί και έχει μεγάλη καθίζηση, όπως αναφέρει το korinthostv.gr
Σήμερα ο δήμαρχος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης Βλάσης Τσιώτος μαζί με τον περιφερειάρχη Πελοποννήσου Δημήτρη Πτωχό επισκέφτηκαν την περιοχή που υπέστη σημαντικές βλάβες στην ΠΕΟ Κορίνθου – Πατρών στη Τ.Κ. Λυγιάς.
Ο περιφερειάρχης δήλωσε ότι θα βρεθεί ένα κονδύλι για να αποκατασταθεί ο δρόμος και να διορθωθεί το πρόβλημα στην Eθνική οδό για να περνάνε οι κάτοικοι και διερχόμενοι οδηγοί με ασφάλεια.
Ο δήμαρχος τόνισε ότι κινδυνεύουν άμεσα οι οδηγοί και οι πολίτες στην παλαιά Εθνική οδό Κορίνθου – Πατρών και όπως είπε χαρακτηριστικά ευτυχώς που δεν έχουμε θρηνήσει θύματα και πρέπει η πολιτεία να πάρει άμεσα μέτρα για να επιδιορθωθεί το πρόβλημα.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)