Φωτιά στην Κερατέα – Δήμαρχος Σαρωνικού: «Βοηθάμε τον γειτονικό Δήμο, κάνουμε ό,τι μπορούμε»
Συγκλονίζει ο Δήμαρχος Σαρωνικού, Δημήτρης Παπαχρήστου, μιλώντας στο Newsbomb.gr από το μέτωπο της Κερατέας. «Βοηθάμε τον γειτονικό Δήμο, κάνουμε ό,τι περνά από το χέρι μας ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση», επεσήμανε.
![Φωτιά στην Κερατέα – Δήμαρχος Σαρωνικού: «Βοηθάμε τον γειτονικό Δήμο, κάνουμε ό,τι μπορούμε»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/06/30/d5a2113d-keratea-fotia-1.jpg?t=H1vFIi-oTQoBGZ95r4tD_A)
Μιλώντας από το μέτωπο της φωτιάς στην Κερατέα, κυριολεκτικά μέσα από τις φλόγες, ο Δήμαρχος Σαρωνικού, Δημήτρης Παπαχρήστου, τόνισε μέσω του Newsbomb.gr πως «βοηθάμε τον γειτονικό Δήμο, ο αγώνας συνεχίζεται και κάνουμε ό,τι μπορούμε».
Φωτορεπορτάζ: Χάρης Γκίκας.
«Βρισκόμαστε στην Κερατέα, είμαστε από τον γειτονικό Δήμο, τον Δήμο Σαρωνικού. Όλες οι δυνάμεις της Πολιτικής Προστασίας είναι εδώ, κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε. Αυτήν τη στιγμή, η κατάσταση δεν έχει οριοθετηθεί, δεν έχει ελεγχθεί. Θα δώσουμε ό,τι δυνάμεις έχουμε. Περιμένουμε κι ελπίζουμε για το καλύτερο», σημείωσε ακόμη.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Φωτιά στην Καβάλα](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/1f93a142-1721249679956-705022743-fotia.jpg?t=g45XZ6cFwcpdqmQqj-a7Dg)