Η κάρα του Αγ. Παρθένιου στον Αγ. Νικόλαο Βόλου
Ο Μητροπολιτικός Ιερός Ναός Αγίου Νικολάου Βόλου θα υποδεχθεί την Κάρα του Αγίου Παρθενίου, προστάτη και θεραπευτή των καρκινοπαθών.
![Η κάρα του Αγ. Παρθένιου στον Αγ. Νικόλαο Βόλου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/11/24/4c340787bb522cc5a37eff04bbb5e20e.jpg?t=OVS85J-XTcE9H07tWSXZGA)
Η έλευση της εντάσσεται στο Λατρευτικό Δωδεκαήμερο της Ιεράς Πανηγύρεως του Καθεδρικού μας Ναού, το οποίο θα πραγματοποιηθεί από την Τετάρτη 28 Νοεμβρίου έως την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου. Την Τιμία Κάρα, προερχομένη από την Ιερά Μονή Μακρυμάλλης Ευβοίας, θα υποδεχθεί ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης κ. Ιγνάτιος, την Πέμπτη 29 Νοεμβρίου στις 5.30 το απόγευμα. Θα παραμείνει για προσκύνηση και ευλογία των πιστών στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Βόλου έως τη Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου.
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή