Ομογενείς Γιαννιώτες στέλνουν χρήματα για ξύλα...
Γιαννιώτες του εξωτερικού στέλνουν χρήματα σε συντοπίτες τους, προκειμένου να ζεσταθούν, αγοράζοντας πετρέλαιο ή ξύλα...
![Ομογενείς Γιαννιώτες στέλνουν χρήματα για ξύλα...](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/01/12/d18062c0616a33711c7f8948500a170f.jpg?t=OE-oQe_2O8MRnVHhxhyNnA)
Επανέρχεται , δηλαδή, η ηπειρωτική αλληλεγγύη αλλά όχι για μεγαλοπρεπή κτίρια, όπως παλιά, αλλά για πετρέλαιο και ξύλα. Απογοητευτική η κατάσταση και άκρως ανησυχητική... Να έρχονται εμβάσματα από το εξωτερικό, για να αγοραστούν ξύλα ή πετρέλαιο. Εκεί καταντήσαμε. Ή καλύτερα, εκεί μας κατάντησαν...
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή