Σάπια φρούτα σε σχολεία του Αγρινίου! (pics)
Την έντονη διαμαρτυρία γονέων και εκπαιδευτικών προκάλεσε το γεγονός όταν έφθασε σε σχολείο του Αγρινίου, παρτίδα με σάπια φρούτα.
![Σάπια φρούτα σε σχολεία του Αγρινίου! (pics)](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/03/22/e4e9b31c7e25d12159f5f5f9330d473d.jpg?t=cC5arQqHUOcF_9xusxn8aQ)
Τα φρούτα «σερβίρονται» στα μικρά παιδιά, στο πλαίσιο του προγράμματος της ΕΕ «Τα παιδιά αγαπούν τα φρούτα και τα λαχανικά», το οποίο υλοποιείται το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων. Ωστόσο, ο διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου του Δοκιμίου ανοίγοντας τις κούτες διαπίστωσε πως τα περισσότερα φρούτα ήταν ακατάλληλα για κατανάλωση.
Έξαλλος ο διευθυντής του σχολείου, σύμφωνα με πληροφορίες του agriniopress.gr ήρθε σε επικοινωνία με τον έμπορο που έστειλε τα φρούτα και η απάντηση που έλαβε ήταν πως θα σταλούν νέες ποσότητες. Ανάλογες καταγγελίες έχουν γίνει και από άλλα σχολεία του Αγρινίου.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή