Ζάκυνθος: Μεγάλη συμμετοχή στην έκθεση τοπικών προϊόντων
Για δεύτερη χρονιά φέτος πραγματοποιήθηκε, με μεγάλη επιτυχία, η έκθεση τοπικών παραδοσιακών προϊόντων που οργάνωσε το Επιμελητήριο Ζακύνθου.
![Ζάκυνθος: Μεγάλη συμμετοχή στην έκθεση τοπικών προϊόντων](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/08/26/72ec14503dc3263da5aaf5509c1f6d1b.jpg?t=TDm8_EkbF24LskD0MvqMDw)
Την τιμητική τους είχαν όλα τα προϊόντα που παράγει και τυποποιεί η Ζάκυνθος όπως λάδι, σταφίδα, κρασί, τυρί, μαντολάτο, παστέλι, παξιμάδι αλλά και ξύλινες χειροποίητες κατασκευές καθώς και καλλυντικά. Στην έκθεση παραβρέθηκαν οι αρχές του τόπου αλλά και ο Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων Σπύρος Σπύρου ο οποίος σε δηλώσεις του στους δημοσιογράφους μίλησε για την προσπάθεια αλλά και για την σημασία της στην προώθηση των προϊόντων που παράγει η Ζάκυνθος.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή
13:32
∙
Η «ΓΑΤΑ» ΤΗΣ ΗΡΩΔΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ