ΠΝ: Μεταφορά Ιεράς Εικόνας Παναγίας Χοζεβιώτισσας
Αναχώρησε στις 29 Οκτωβρίου, η Ιερά Εικόνα της Παναγίας της Χοζεβιώτισσας από τον Ι.Ν. Αγίου Δημητρίου στα Ταμπούρια που είχε μεταφερθεί με την ευκαιρία του εορτασμού του Αγίου Δημητρίου.
![ΠΝ: Μεταφορά Ιεράς Εικόνας Παναγίας Χοζεβιώτισσας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/11/01/3cdc273c2440f46e4108df6bdf8ac9b9.jpg?t=JT2UtyzHt9Ij4SB1O_SB3w)
Μετά τη Θεία Λειτουργία η Ιερά Εικόνα της Παναγίας μεταφέρθηκε στο Στρατόπεδο «Παλάσκα», προκειμένου να επιβιβασθεί στο πλοίο ΤΠΚ ΣΙΜΙΤΖΟΠΟΥΛΟΣ για να επιστρέψει στο νησί της Αμοργού.
Την Ιερά Εικόνα συνόδευαν ο Ηγούμενος της Ιεράς Μονής Αρχιμ. Σπυρίδων Δεναξάς, ο Αρχιμ. Πολύκαρπος Μπόγρης, ο Αιδε/τατος πρω. Θωμάς Συνοδινός καθώς και άλλοι κληρικοί. Προ του πλοίου την Ιερά Εικόνα ανέμεναν ο Στρατιωτικός Ιερέας του Ναυστάθμου Σαλαμίνας Αρχιμ. Αλέξιος Ιστρατόγλου, ο Υπαρχηγός Στόλου Υποναύαρχος Σπυρίδων Κονιδάρης, ο Διοικητής Ναυτικής Εκπαιδεύσεως Υποναύαρχος Σπυρίδων Δημουλάς, Διοικητές, Αξιωματικοί και Υπαξιωματικοί του Πολεμικού Ναυτικού, καθώς και τα πληρώματα των πλοίων των ορμούντων στο ΝΣ Αμφιάλης.
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)