Στα άσπρα το Βελούχι (photo)
Στο Βελούχι έπεσαν τα πρώτα χιόνια και το πανέμορφο λευκό «πέπλο» σκέπασε τις πίστες.
![Στα άσπρα το Βελούχι (photo)](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/11/24/5302a649359e27e3656dcac72682f42f.jpg?t=qZPki6kpOa78xJSQDaZpUw)
H θερμοκρασία νωρίς το πρωί στην πόλη του Καρπενησίου έκανε «βουτιά» στους 3 βαθμούς Κελσίου.
Το ίδιο σκηνικό ισχύει και στα χωριά της δυτικής Ευρυτανίας και των Αγράφων όπου αυτή τη στιγμή ο υδράργυρος είναι στους 4-5 βαθμούς ενώ δεν αναμένεται να ξεπεράσει τους 6 βαθμούς Κελσίου με νέα πτώση από το βράδυ. Στα άσπρα ντύθηκαν οι βουνοκορφές στον Καλόγερο Γρανίτσας και στην Κρούνα στο Βασιλέσι Πρασιάς.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή