Συνεχίζεται η δίκη για την υπεξαίρεση στο Δήμο Θεσσαλονίκης
Συνεχίζεται, σήμερα, για 4η μέρα, στο Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων η δίκη σε δεύτερο βαθμό για την υπεξαίρεση των 17,9 εκατ. ευρώ από τα ταμεία του δήμου Θεσσαλονίκης, υπόθεση για την οποία πρωτοδίκως καταδικάστηκαν σε ισόβια κάθειρξη ο τέως δήμαρχος Βασίλης Παπαγεωργόπουλος κι ο πρώην γενικός γραμματέας του δήμου Μιχάλης Λεμούσιας.
![Συνεχίζεται η δίκη για την υπεξαίρεση στο Δήμο Θεσσαλονίκης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/01/28/aada30bb115de3276c826371a17dd22a.jpg?t=YoMDFt6OEDzxumUpMmrOWQ)
H διαδικασία συνεχίζεται με τη βασική μάρτυρα κατηγορίας, την οικονομική επιθεωρήτρια Αναστασία Τσεμπερά, η οποία καταθέτει για 3η συνεχή συνεδρίαση, απαντώντας στις ερωτήσεις των συνηγόρων υπεράσπισης.
Γι' αυτή την εβδομάδα το δικαστήριο έχει προγραμματίσει να κάνει δύο συνεδριάσεις- σήμερα και αύριο.
Trending
![Τέλος στις «σακαράκες»: Έρχεται υποχρεωτική απόσυρση αυτοκινήτων, αφορά σχεδόν 3 εκατ. οχήματα](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/30/0436f334-amaxia.jpg?t=-9OehTn3t7ImrTP-0qNFPQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή