Συνεχίζεται η δίκη Παπαγεωργόπουλου
Με τις καταθέσεις δημοτικών υπαλλήλων συνεχίζεται για 11η μέρα στην αίθουσα του Πενταμελούς Εφετείου Κακουργημάτων, η δίκη, σε δεύτερο βαθμό, για την υπεξαίρεση στον Δήμο Θεσσαλονίκης.
![Συνεχίζεται η δίκη Παπαγεωργόπουλου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/02/18/e2462d245c2bd73968aecd4626e200eb.jpg?t=b2FfhI6wQy-K4cmhOBIxHA)
Αυτή την εβδομάδα -η έκτη από την έναρξη της ακροαματικής διαδικασίας- έχουν προγραμματιστεί να γίνουν δύο συνεδριάσεις, σήμερα και αύριο.
Μέχρι στιγμής έχει εξεταστεί μόλις μία μάρτυρας, η οικονομική επιθεωρήτρια Αναστασία Τσεμπερά, η οποία στο τέλος της μαραθώνιας εξέτασής της, δέχθηκε τα πυρά από μερίδα των συνηγόρων υπεράσπισης.
Μάλιστα, οι εντολείς του πρώην γενικού γραμματέα του δήμου Μιχάλη Λεμούσια, κατέθεσαν σε βάρος της -για λογαριασμό του εντολέα τους- μήνυση για ψευδορκία.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή