Λάρισα: Εκδήλωση επετείου της ανακήρυξης της Αυτονομίας της Β. Ηπείρου
Με αφορμή την συμπλήρωση 100 ετών από την ανακήρυξη της Αυτονομίας της Βορείου Ηπείρου τον Φεβρουάριο του 1914, ο σύνδεσμος βορειοηπειρωτών Θεσσαλίας ''Ο ΠΥΡΡΟΣ'' και ο Πατριωτικός Ελληνικός Σύνδεσμος ‘’ΕΛΛΗΝΟΚΡΑΤΕΙΝ’’ διοργανώνουν από κοινού ανοικτή εκδήλωση στην Λάρισα.
![Λάρισα: Εκδήλωση επετείου της ανακήρυξης της Αυτονομίας της Β. Ηπείρου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/03/05/c38c2acd325f74e8eaec8fc340142b56.jpg?t=Kz_rm1NoKTycWGHSelOjow)
Η Εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην κεντρική πλατεία της Λάρισας Κυριακή 9 Μαρτίου και ώρα 12:00 το μεσημέρι.
Kεντρικός ομιλητής θα είναι ο ηρωικός στα μάτια όλων των βορειοηπειρωτών και όχι μόνο, κ. Θεόδωρος Καμαρινός-Οικονόμου (πρώην Γενικός Πρόξενος Κορυτσάς). Θα ακολουθήσουν χαιρετισμοί των εκπροσώπων των πατριωτικών και βορειοηπειρωτικών συλλόγων που θα παρευρεθούν στην εκδήλωση μνήμης.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή