Με 24ωρη απεργία απαντά η ΑΔΕΔΥ στην απόφαση του Πρωτοδικείου
Με 24ωρη απεργία την Τρίτη 23 Σεπτεμβρίου απαντά η ΑΔΕΔΥ στην απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών που αποφάσισε την άμεση διακοπή της απεργίας για την αξιολόγηση των δημοτικών υπαλλήλων.
![Με 24ωρη απεργία απαντά η ΑΔΕΔΥ στην απόφαση του Πρωτοδικείου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/09/18/ce22d82977f40d6b58cc05ce2770cfc1.jpg?t=M6ElTbahXNoX8PiyF-_T2w)
Η Εκτελεστική Επιτροπή της ομοσπονδίας κηρύσσει «απεργία- αποχή από όλες τις διαδικασίες που σχετίζονται με την αξιολόγηση στο Δημόσιο, τις διαδικασίες επαναπροσδιορισμού με νέα κριτήρια της μετατροπής των συμβάσεων ορισμένου σε αορίστου χρόνου του Ν. 4250/14, καθώς και τις διαδικασίες υλοποίησης της ατομικής αξιολόγησης (ΠΔ 152/13) των εκπαιδευτικών, της αυτοαξιολόγησης – αξιολόγησης της σχολικής μονάδας του εκπαιδευτικού έργου».
Στην Αθήνα το συλλαλητήριο θα πραγματοποιηθεί έξω από το κτήριο του Αρείου Πάγου στις 9:30 το πρωί της Τρίτης, την ώρα, δηλάδη, που θα εκδικάζεται η προσφυγή του Δημοσίου κατά της απόφασης που δικαιώνει τις καθαρίστριες του υπουργείου Οικονομικών.
Διαβάστε επίσης:
Παράνομη η απεργία της ΑΔΕΔΥ κατά της αξιολόγησης στο Δημόσιο