Σύλληψη αλλοδαπού για πλαστογραφία στη Θήβα
Συνελήφθη το απόγευμα της Δευτέρας στη Θήβα από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Θηβών, ένας 23χρονος υπήκοος Αλβανίας ο οποίος κατηγορείται για πλαστογραφία πιστοποιητικών, ψευδή ανωμοτί κατάθεση, υφαρπαγή ψευδούς βεβαίωσης και παράβαση του νόμου περί αλλοδαπών.
![Σύλληψη αλλοδαπού για πλαστογραφία στη Θήβα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/10/28/823a5d0354b6bf4a99e59acd759dc15f.jpg?t=3bb3pdXh-mpE-FDLbbAI-w)
Σε έλεγχο που διενεργήθηκε από τους αστυνομικούς, ο 23χρονος δήλωσε ψευδώς υπήκοος Πολωνίας, επιδεικνύοντας έγγραφα (ταυτότητα, διαβατήριο και δίπλωμα οδήγησης) Πολωνικής προελεύσεως.
Από την έρευνα που πραγματοποιήθηκε, προέκυψε ότι ο ανωτέρω είναι υπήκοος Αλβανίας και είχε εισέλθει και παρέμενε παράνομα στην χώρα μας, ενώ σε βάρος του είχαν επιβληθεί περιοριστικοί όροι για υπόθεση λαθρομεταφοράς.
Τα ανωτέρω έγγραφα κατασχέθηκαν, ενώ ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Θηβών.
Την έρευνα και το προανακριτικό έργο διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Θηβών.
Διαβάστε επίσης:
Κρήτη: Καταστροφές από την δυνατή βροχόπτωση στη Μεσσαρά
Προσλήψεις 6.000 ανέργων σε επιχειρήσεις για 12 μήνες
Ρόδος: Δείτε την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου από ψηλά (vid).
Αττική: Εξαρθρώθηκε πολυμελής ομάδα που έκλεβε εταιρείες
Δύο συλλήψεις για απάτη στο Άργος