Παραμένουν τα προβλήματα σε Αχαΐα και Αιτωλοακαρνανία
Προβλήματα στο ορεινό επαρχιακό οδικό δίκτυο της Αχαΐας και της Αιτωλοακαρνανίας, εξακολουθούν να προκαλούν οι τελευταίες χιονοπτώσεις, αφού η κίνηση των οχημάτων γίνεται μόνο με αντιολισθητικές αλυσίδες.
![Παραμένουν τα προβλήματα σε Αχαΐα και Αιτωλοακαρνανία](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/01/02/axaia.jpg?t=RxD0NzqzN4VfSOBUH_Qztg)
Ειδικότερα, στην Αχαΐα αντιολισθητικές αλυσίδες χρειάζονται στις επαρχιακές οδούς Καλαβρύτων - Κλειτορίας, μέσω Πριολιθίου, Καλαβρύτων - Κλειτορίας, μέσω Λουσών, Αιγίου - Καλαβρύτων μέσω Πτέρης, Πούντας - Καλαβρύτων, καθώς και σε όλο το επαρχιακό οδικό δίκτυο των Καλαβρύτων.
Επίσης, απαραίτητη είναι η χρήση αντιολισθητικών αλυσίδων στις περιοχές Χρυσοπηγής, Βαλμαντούρας, Λακωμάτων και Ελληνικού, του δήμου Ερυμάνθου.
Στην Αιτωλοακαρνανία, αντιολισθητικές χρειάζονται στις επαρχιακές οδούς Ναυπάκτου - 'Ανω Χώρας, Μακριάς Ράχης - 'Ανω Χώρας, καθώς και στις δημοτικές ενότητες Πυλλήνης και Αποδοτίας, από την περιοχή της Σύμης. Ακόμη, αντιολισθητικές αλυσίδες χρειάζονται σε όλο το ορεινό επαρχιακό δίκτυο της Αιτωλοακαρνανίας.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)