Αγρίνιο: Μαθητές έστειλαν το δικό τους μήνυμα κατά του bullying
Το δικό τους ηχηρό μήνυμα ενάντια στην ενδοσχολική βία και στο bullying έδωσαν οι μαθητές του 1ου Γενικού Λυκείου Αγρινίου με αφορμή το θάνατο του Βαγγέλη Γιακουμάκη που συγκλόνισε το πανελλήνιο.
![Αγρίνιο: Μαθητές έστειλαν το δικό τους μήνυμα κατά του bullying](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/03/18/bullying-facts.jpg?t=R82T4S3bWXMHHuH2mWlNjQ)
Μετά τη λήξη των μαθημάτων τους οι μαθητές του 1ου Γενικού Λυκείου Αγρινίου συγκεντρώθηκαν στο πραύλιο του σχολείου τους και σχημάτισαν με τις τσάντες τους τη φράση STOP BULLYING, σχηματίζοντας με τα χέρια τους το γράμμα Χ.
Με αυτό τον τρόπο οι μαθητές είπαν ΟΧΙ στον σχολικό εκφοβισμό θύμα του οποίου υπήρξε ο Βαγγέλης Γιακουμάκης.
![Αγρίνιο: Μαθητές έστειλαν το δικό τους μήνυμα κατά του bullying](https://img.bbmd.gr/img/820/820/90/2015/03/18/2261853.jpg?t=9pKXgo5vxTHsPSd9P7nExA)
0101
Αγρίνιο: Μαθητές έστειλαν το δικό τους μήνυμα κατά του bullying
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή