Αντιεξουσιαστές σήκωσαν πανό έξω από τα γραφεία του ΣΕΒ
Μεγάλο πανό ανήρτησαν το μεσημέρι της Δευτέρας (15/06) αντιεξουσιαστές έξω από τα γραφεία του ΣΕΒ στην οδό Ξενοφώντος 5 στο κέντρο της Αθήνας.
![Αντιεξουσιαστές σήκωσαν πανό έξω από τα γραφεία του ΣΕΒ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/06/15/sev.jpg?t=LdkYTyeVz2kYQ_qNOXNVsw)
Περίπου τριάντα άτομα, όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ συγκεντρώθηκαν έξω από το κτήριο, ανήρτησαν πανό που έγραφε «Καμία ανοχή, καμία ανακωχή, με κράτος και κεφάλαιο. Αγώνας για την κοινωνική επανάσταση» ενώ πέταξαν και φέιγ βολάν.
Ο λόγος της διαμαρτυρίας της ομάδας των αντιεξουσιαστών ήταν ο θάνατος τεσσάρων εργαζομένων στα ΕΛΠΕ κατά την έκρηξη που σημειώθηκε στις 8 Μαΐου στα διυλιστήρια Ασπροπύργου.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή