Πορεία Πολυτεχνείου: Στη συγκέντρωση του ΚΚΕ ο Δημήτρης Κουτσούμπας
Πλήθος κόσμου συγκεντρώνεται στα μπλοκ του ΚΚΕ στην οδό Σταδίου, για την πορεία του Πολυτεχνείου, όπου παραβρίσκεται πολυμελής αντιπροσωπεία του κόμματος, με επικεφαλής τον γενικό γραμματέα, Δημήτρη Κουτσούμπα.
![Πορεία Πολυτεχνείου: Στη συγκέντρωση του ΚΚΕ ο Δημήτρης Κουτσούμπας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/11/17/kke-poreia.jpg?t=frm7uAvnvc1Lunbi20AvhA)
«Πάλης ξεκίνημα, νέοι αγώνες ενάντια στο φασισμό, τα μονοπώλια και το σύστημά τους. Λαϊκή κυριαρχία, έξω οι ΗΠΑ, η ΕΕ και το ΝΑΤΟ. Αυτά είναι τα σημερινά επίκαιρα μηνύματα των ηρώων αγωνιστών του Πολυτεχνείου» δήλωσε ο κ. Κουτσούμπας.
Η πορεία του ΚΚΕ αναμένεται να ξεκινήσει σε λίγο, ενώ τα συνθήματα στα πρώτα πανό γράφουν «Καμία εμπλοκή της Ελλάδας στους ιμπεριαλιστικούς σχεδιασμούς και τις πολεμικές επιχειρήσεις ΝΑΤΟ - ΕΕ», «Κρίση, ανεργία αυταρχισμός, αυτός είναι ο καπιταλισμός».
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή