Για τα Οινόφυτα αναχώρησαν με λεωφορείο 49 πρόσφυγες και μετανάστες από τον Πειραιά
Ένα πούλμαν με 49 μετανάστες και πρόσφυγες αναχώρησε το μεσημέρι από τον επιβατικό σταθμό της πύλης Ε-1 στο λιμάνι του Πειραιά, με προορισμό το κέντρο προσωρινής φιλοξενίας στα Οινόφυτα.
![Για τα Οινόφυτα αναχώρησαν με λεωφορείο 49 πρόσφυγες και μετανάστες από τον Πειραιά](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/04/13/pros.jpg?t=zEXk-ScVkXsA6dIA6dupQw)
Στο σημείο βρίσκεται αυτή τη στιγμή άλλο ένα λεωφορείο αλλά δεν έχει γεμίσει ακόμα και δεν έχει γίνει γνωστό ποιος θα είναι ο τελικός προορισμός του.
Χθες τα ξημερώματα σημειώθηκε μικροένταση μεταξύ Σύρων και Αφγανών μεταναστών στην πύλη Ε-2 ωστόσο με πρωτοβουλία των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν χωρίς να προκληθούν επεισόδια.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή